Warner Bros. 2022’de Filmlerin Gösterimi için Sinema Salonlarına Öncelik Verecek

Pandemi tüm dünyayı olduğu gibi sinema sektörünü de derinden etkiledi. Yapımcı şirketlerin film bitmiş olsa dahi sinema salonlarının açılmasını beklediği şu günlerde Warner Bros. oldukça farklı bir strateji sergilemiş ve filmlerini HBO Max üzerinde yayınlamaya başlamıştı.

Zack Snyder’s Justice League ile etkileyici geri dönüşler alan Warner Bros. bu başarıya rağmen pekte istediği sonuçları alamamış olsa gerek ki 2022’de filmleri için gösterim planlamasını değiştirecek.

HBO Max kullanıcıları hiçbir ek ücret ödemeden 2021’de çıkacak olan Warner Bros. filmlerini izleyebilecek. İlk olarak Zack Snyder’s Justice League ile bu deneyimi yaşayan HBO Max kullanıcıları 31 Mart’ta Godzilla vs. Kong ve gelecek aylarda Mortal Kombat, Space Jam: A New Legacy, The Suicide Squad, Dune ve The Matrix 4 filmleri ile bu deneyimini sürdürebilecekler. Ancak Warner Bros. ile HBO Max’in 2022’deki anlaşması şimdikinin aksine çok daha farklı olacak.

Warner Bros. tarafından paylaşılan bilgilere göre, şirketin 2022 yılında yayıncılığını yaptığı filmler ilk olarak sinema salonlarında daha sonrasında ise HBO Max’te yayınlanacak. Anlaşma gereği Warner Bros. filmleri için 45 günlük bir süre kısıtlaması eklemiş ve böylelikle filmler vizyona girdikten sonra 45 gün boyunca başka bir yerde yayınlanmayacak.

2022 yılında Warner Bros. tarafından yayınlanacak olan filmler arasında The Batman, The Flash, John Wick: Chapter 4, Fantastik Canavarlar 3 ve Aquaman 2 bulunuyor.

2021 yılı içerisinde HBO Max üzerinde yayınlanacak olan büyük bütçeli filmleri merak ediyorsanız, buradaki haberimizi inceleyebilirsiniz.

Cavit Varinli

PSN ID: Obiwancevobi | Steam 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir