Ana içeriğe atla
Rainbow Six Siege Oyuncu Sayısı 70 Milyonu Aştı

Rainbow Six Siege Oyuncu Sayısı 70 Milyonu Aştı

Ubisoft, 2020-2021 mali yılının üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve şirketin gelecek planları ve oyun satışlarından bahsetti.

 

Paylaşılan rapora göre Ubisoft'un şirket tarihindeki en iyi çeyrek dönemi geçirdiğini görebiliyoruz. Belirilene göre Watch Dogs: Legion, Assassin's Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising ve Just Dance 2021'in çıkış yaptığı üç aylık dönemde toplamda 1.21 milyar dolar değerinde satış gerçekleştirdi. Bu bir önceki mali yılın aynı dönemine kıyasla %120 artış olduğunu gösteriyor. Yeni nesil konsol tarafında ise Assassin's Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion'un beklentiyi aşan bir satış rakamına ulaştığı belirtilmiş. Rainbow Six: Siege son 1 senede 15 milyon yeni oyuncu kazanarak 70 milyonu aşan bir kitleye ulaştılar.

 

Ubisoft gelecekteki planlarından da bahsetti. Buna göre şirket ilerleyen zamanlarda mobil oyun tarafını genişletmeyi ve daha fazla oynaması ücretsiz oyunlar üretmeyi planlıyor. Bu oyunlardan bazıları 2021 içerisinde duyurulacak.

 

Tencent ile gidilen ortaklıkta mobil oyunlara daha fazla yatırım yapılacak. Halihazırda mobil oyun pazarı Ubisoft'un %9'luk bir bölümünü oluşturuyor ancak ilerleyen zamanlarda bu alan genişletilecek. Ayrıca Ubisoft, AAA hikaye tabanlı oyunlar yapmaya devam ederken canlı oyun servislerinin ve oyunlara sağlanacak içerik desteğinin kilit role sahip olacağını söylediler.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.