PUBG Lite 29 Nisan’da Kapatılıyor

Yayıncı Krafton, PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın düşük sistem gereksinimlerine sahip bilgisayar için geliştirdiği ücretsiz versiyon PUBG Lite’ın 29 Nisan’da kapatılacağını duyurdu.

Dün itibariyle oyunun resmi sitesi kapatıldı ve halihazırda yeni indirmeler de artık yapılamıyor. 29 Nisan tarihinde ise PUBG Lite’a olan erişim sonlandırılacak ve 29 Mayıs’ta hizmet tamamen durdurulacak.

Krafton, PUBG Lite’ın kapatılması ile ilgili olarak bir açıklama metninde bulundu.

“Sevgili Oyuncularımız, 

Bizimle birlikte olan müthiş sayıda PUBG LITE severin tutkusu ve desteği için son derece minnettarız. COVID-19 pandemisinin zorlu zamanlarında PUBG LITE’ın taraftarlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yolunu sunduğunu umuyoruz.

Ne yazık ki uzun uzun düşündükten sonra hizmeti kapatma yönünde zorlu bir karar aldık ve yolcuğumuz için zaman doldu. Ne kadar üzülsek de plana göre PUBG LITE hizmetini 29 Nisan 2021’de (UTC) sonlandıracağımızı bildirmek istiyoruz.

Sonlandırma tarihine kadar, normal şekilde oyunu oynamaya devam edebilecek ve önceden sahip olduğunuz L-COIN de dahil, oyun içi kredilerinizi harcayabileceksiniz. PUBG LITE Facebook, oyun hizmeti sonlandırıldıktan sonra dahi bir sonraki bildirime kadar açık olacak. Hizmetin sonlandırılmasıyla ilgili sorularınız için lütfen https://litesupport.pubg.com/ adresi üzerinden oyuncu destek birimimizle temas kurun. 

Herkese en derin takdirlerimizi ve en içten özürlerimizi sunmak istiyoruz. Bizimle geçirdiğiniz zamandan keyif almış olduğunuzu umuyoruz, lütfen gelecekteki çabalarımızı takip etmeye devam edin.

PUBG LITE oynadığınız için teşekkürler. “

Cavit Varinli

PSN ID: Obiwancevobi | Steam 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir