Microsoft, Ubisoft Plus’ı Xbox Game Pass’e Eklemek İstiyor

Geçtiğimiz aylarda EA Play sistemini Xbox Game Pass içerisine dahil eden Microsoft, şimdi ise Ubisoft Plus’ı servise eklemek için görüşmelere başladı.

Gamesbeat editörü Jeff Grubb, Ubisoft Plus’ı Xbox Game Pass’e eklemek için Microsoft ile Ubisoft’un görüşme halinde olduğunu iddia etti.

100 civarında yeni ve eski Ubisoft oyunlarının bulunduğu aylık abonelik servisi Ubisoft Plus, ABD gibi birçok ülkede kullanımda fakat henüz bizim ülkemizde erişime açılmış değil.

EA Play’in Xbox Game Pass kütüphanesine dahil olması ile birlikte aboneler, hiçbir ek ücret ödemeden EA Play oyunlarına erişim sağlayabilmişti. Anlaşmanın sağlanması durumunda benzer bir durum Ubisoft Plus içinde düşünülüyor.

Henüz konu ile ilgili olarak Microsoft cephesinden resmi bir açıklama gelmedi ancak kendileri son zamanlarda Bethesda’nın ana şirketi Zenimax Media’yı satın aldıktan sonra Xbox Game Pass’e büyük yatırımlar yapmaya başladılar. Xbox patronu Phil Spencer, gelecekte Bethesda dahil birçok birinci parti oyun stüdyolarının Xbox Game Pass’e özel oyunlar geliştireceklerini müjdelemişti.

Cavit Varinli

PSN ID: Obiwancevobi | Steam 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir