Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store’a Geri Dönmesi Sony’ye Bağlı

Cyberpunk 2077 genel olarak sıkıntılı çıkmasına rağmen özellikle konsol versiyonları 720p çözünürlük, bulanıklık, görüntü kayması ve daha birçok hata ile yayınlanmıştı. Uzun bir süre gündeme konu olan bu durum karşısında ise gerek Sony gerekse Microsoft tarafı mevcut iade politikalarının aksine tüm Cyberpunk 2077’yi satın alan kullanıcılara diledikleri taktirde geri iade yapacaklarını belirtmişlerdi. Sony oyunun epey sıkıntılı olması karşısında Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden kaldırmıştı ve bundan sonra pekte kolay yayınlamayacak gibi gözüküyor.

CD Projekt’in bugün düzenlenen yatırımcılar toplantısında Cyberpunk 2077’nin PlayStation Store üzerinde tekrar satışa sunulmasının Sony’ye bağlı olduğu belirtildi.

CD Projekt’ten Michal Nowakowski, yayınlanan her bir yamanın oyunu düzelttiğini ve bu sayede PlayStation Store üzerinde yakında tekrar yayınlanmaya hazır hale geleceğine inandığını dile getirdi. Her ne olursa olsun yine de bu karar Sony’nin elinde olacak.

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077’nin şimdiye kadarki en kapsamlı 1.2 yaması yayınlandı ve 500’den fazla hata düzeltmesi gerçekleşti. 1.2 yamasına rağmen Cyberpunk 2077’nin konsol versiyonlarındaki çözünürlük ve bulanıklık sorunu halen devam etmekte.

Cavit Varinli

PSN ID: Obiwancevobi | Steam 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir