CD Projekt 2022’de Birden Fazla Proje Üzerinde Çalışmaya Başlayacak

CD Projekt, gelecek planlarına dair bazı bilgiler paylaştı.

Şirket 2022’den itibaren birden fazla yeni proje üzerinde çalışmalara başlayacak. Bu projeler arasında AAA oyunlar ve medya içerikleri yer alıyor.

Tek oyunculu rol yapma oyunları CD Projekt için öncelikli hedeflerden birisi olmayı sürdürecek olsa da, ellerindeki markaları genişletmeyi sağlayacak mobil oyun, çizgi roman ve anime projelerine de önem verilecek. Şuan için bunlar arasında The Witcher: Monster Slayer mobil oyunu ve Cyberpunk: Edgerunners animesi bulunuyor.

CD Projekt, gelecekteki projelerinde en yüksek kaliteyi sağlamayı hedefliyormuş. Ayrıca şirketi genişleterek oyunlardaki online özelliklere de daha fazla yatırım yapacaklar. Genişlemenin ilk hamlesi Digital Scapes’i satın alarak başladı. Kanadalı oyun geliştirme stüdyosu Digital Scapes, CD Projekt RED Vancouver ismini alarak şirketin birinci parti stüdyolarına dahil oldu ve CD Projekt’in Warsaw, Kraków ve Wroclaw stüdyolarına destek sağlayacak.

Son olarak CD Projekt, oyun ve içeriklerdeki pazarlama anlayışını da değiştiriyor. Artık pazarlama kampanyaları daha az ve sürdürülebilir olurken, oyunların çıkışına yakın bir sürede bunları göreceğiz.

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin sorunlu çıkışı sonrası şirket anlayışını tamamıyla elden geçirecek gibi gözüküyor.

Cavit Varinli

PSN ID: Obiwancevobi | Steam 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir