BAFTA Oyun Ödüllerinin Kazananları Açıklandı

18 farklı kategoride BAFTA oyun ödüllerinin kazananları belli oldu.

Hades, 2020 yılın oyunu dahil 4 farklı kategoride ödül kazandı. Yılın oyunu kategorisinden Hades dışında Animal Crossing: New Horizons, Ghost of Tsushima, Half-Life: Alyx, The Last of Us Part II ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyunları da aday gösterilmişti.

Animasyon:
DOOM ETERNAL
FINAL FANTASY VII REMAKE
THE LAST OF US PART II
MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES
ORI AND THE WILL OF THE WISPS
SPIRITFARER

Sanatsal Başarı:
CYBERPUNK 2077
DREAMS
GHOST OF TSUSHIMA
HADES
HALF-LIFE: ALYX
THE LAST OF US PART II

Ses Başarısı:
ASTRO’S PLAYROOM
GHOST OF TSUSHIMA
HADES
HALF-LIFE: ALYX
THE LAST OF US PART II
MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES

En İyi Oyun:
ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
GHOST OF TSUSHIMA
HADES
HALF-LIFE: ALYX
THE LAST OF US PART II
MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES

İngiliz Oyunu:
DREAMS 
F1 2020
FALL GUYS
THE LAST CAMPFIRE
RÖKI
SACKBOY: A BIG ADVENTURE

Stüdyonun İlk Oyunu:
AIRBORNE KINGDOM
CALL OF THE SEA
CARRION
FACTORIO
THE FALCONEER
RÖKI

Gelişen Oyun:
DESTINY 2: BEYOND LIGHT
DREAMS
FALL GUYS
FORTNITE
NO MAN’S SKY
SEA OF THIEVES

Aile:
ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
ASTRO’S PLAYROOM
DREAMS
FALL GUYS
MINECRAFT DUNGEONS
SACKBOY: A BIG ADVENTURE

Oyun Tasarımı:
ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
ASTRO’S PLAYROOM 
GHOST OF TSUSHIMA
HADES
HALF-LIFE: ALYX
THE LAST OF US PART II

Eğlencenin Ötesinde Oyun:
ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
BEFORE I FORGET
DREAMS
SPIRITFARER
THE LAST OF US PART II
TELL ME WHY 

Çok Oyunculu:
ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
DEEP ROCK GALACTIC
FALL GUYS
GHOST OF TSUSHIMA
SACKBOY: A BIG ADVENTURE
VALORANT

Müzik:
GHOST OF TSUSHIMA
HADES 
THE LAST OF US PART II
MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES
ORI AND THE WILL OF THE WISPS
SACKBOY: A BIG ADVENTURE

Hikaye Anlatımı:
ASSASSIN’S CREED VALHALLA
CYBERPUNK 2077
GHOST OF TSUSHIMA 
HADES
KENTUCKY ROUTE ZERO: TV EDITION
MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES 

Orijinal IP:
CARRION
FALL GUYS 
GHOST OF TSUSHIMA 
HADES
KENTUCKY ROUTE ZERO: TV EDITION
SPIRITFARER

Başrolde En İyi Oyuncu Performansı:
ASHLEY JOHNSON (Ellie – The Last of Us Part II)
CHERAMI LEIGH (Female V – Cyberpunk 2077)
CODY CHRISTIAN (Cloud Strife – Final Fantasy VII Remake)
DAISUKE TSUJI (Jin Sakai – Ghost of Tsushima)
LAURA BAILEY (Abby – The Last of Us Part II)
NADJI JETER (Miles Morales – Marvel’s Spider-Man: Miles Morales)

Yardımcı Rolde En İyi Oyuncu Performansı:
CARLA TASSARA (Judy Alvarez – CYBERPUNK 2077)
JEFFREY PIERCE (Tommy – The Last of Us Part II)
LOGAN CUNNINGHAM (Hades, Achilles, Poseidon, Asterius, Charon karakterlerinin sesi ve hikaye anlatımcısı – Hades)
PATRICK GALLAGHER (Khotun Khan – Ghost of Tsushima)
SHANNON WOODWARD (Dina – The Last of Us Part II)
TROY BAKER (Joel – The Last of Us Part II)

Teknik Başarı:
DEMON’S SOULS remake
DOOM ETERNAL
DREAMS 
MICROSOFT FLIGHT SIMULATOR
THE LAST OF US PART II 
MARVEL’S SPIDER-MAN: MILES MORALES

EE Yılın Oyunu:
ANIMAL CROSSING: NEW HORIZONS
CALL OF DUTY: WARZONE
GHOST OF TSUSHIMA
HADES
THE LAST OF US PART II 
VALORANT

Cavit Varinli

PSN ID: Obiwancevobi | Steam 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir