Rainbow Six Siege’de Bazı Haritalar Siliniyor

Ubisoft, Rainbow six siege için yapmış olduğu yeni açıklama ile oyunda harita rotasyonuna gidileceğini belirtti. Yapılacak bu rotasyon ile bazı haritalar Casual ve Ranked modundan kaldırılacak.

Hangi haritaların kaldırılacağına geçmeden önce Ubisoft 2.yıl 3.sezon ile gerçekleştireceği bu harita rotasyonunun oyun modunu daha dengeli hale getirmek adına planlandıklarını belirtti. Yeni sezon itibariyle Ranked modunda 9 adet harita bulunacak. Bu haritalar ise Bank, Clubhouse, Oregon, Kafe, Consulate, Chalet, Border, Coastline ve Skyscraper olacak. Ancak her sezon haritaların güncellenebilir ifade edilmiş. Bu harita rotasyonu tamamen ESL Pro League üzerinden değiştirilecek yani buda şu demek oluyor ESL Pro League’de hangi haritalar oynanabilir olacak ise bu oyuna birebir olarak yansıyacak. Ayrıca Ranked için açıklanan listede yeni sezon ile gelecek Theme Park haritası belirtilmemiş, Buda şuanlık haritanın sadece Casual modunda oynanabileceği anlamına geliyor.

Casual modunda ise 15 adet harita oynanabilir olacak. Bu haritalar ise Bank, Clubhouse, Oregon, Kafe, Consulate, Chalet, Border, Coastline, Skyscraper, Kanal, Hereford, University, House, Plane ve yeni sezon haritası Theme park Casual modunda oynanabilir haritalar olacak. Son olarak bu iki moddan çıkarılan haritalar ise Favela ve Yacht oldu. Ancak bu haritaların ilerleyen zamanlarda elden geçirileceği belirtilmiş. Eğer bu haritalarda düzeltmeler başarılı bir şekilde ilerler ise tekrardan oyuna eklenebilir. Ek olarak önümüzdeki sezonlarda mevcut haritalarda düzeltmeler yapılacağı ve halihazırda bulunan bazı haritalarında tamamen oyundan kaldırılabileceği dile getirildi. Zira Ubisoft oyundaki veri sınırına ulaştıklarını ve oyun içeriğini biraz azaltmaları gerektiğini söylüyor. Ayrıca ayarlar kısmından ise haritaları kapamayıp açma seçeneğinin PvP modu için tamamen kaldırıldığı, terrorist hunt modu içi ise aktif kalacağı açıklandı.